Кошик
78 відгуків
ВИ Є ВИРОБНИКОМ ОБЛАДНАННЯ АБО ТЕХНІКИ З ГІДРАВЛІКОЮ? НАТИСКАЙТЕ СЮДИ
+380 (97) 066-99-56
+380 (66) 066-99-56
Івано-Франківська область, Україна
ГІДРО-ГІД - Знаємо детально про кожну деталь
Залишити відгук

Визначення з напрямом обертання шестеренного насосу

Визначення з напрямом обертання шестеренного насосу

Важливо при монтажі насосу вірно визначити напрямок обертання щоб уникнути можливість видавлювання ущільнення або інших пошкоджень. Шестеренні насоси по виконанню бувають правого та лівого обертання, дивитися зі сторони валу.

Визначити лівий чи правий шестеренний насос можливо за допомогою розшифрування маркування на насосі або за наявності стрілки напряму потоку робочої рідини. Візуально визначити напрям потоку можливо, треба розташувати шестеренний  насос валом до себе,  щоб вал насосу знаходився вище центральної осі насоса. Якщо напірний отвір (зазвичай меншого діаметру ніж всмоктувальний) розташований праворуч- це насос правого обертання,  ліворуч- відповідно лівого обертання.

Як змінити напрямок обертання шестеренного насоса?

Напрямок обертання шестеренного насосу можна змінити за допомогою зняття та перевертання на 180 градусів кришки насоса з боку валу та самого комплекту блоку шестерень.

1. Відкрутіть болти, покладіть насос монтажним фланцем догори та змастіть вал робочою рідиною, для запобігання пошкодження сальника.

2. Зніміть монтажний фланець та упевніться що ущільнення добре прилягає до поверхні корпусу.

3. Підмітьте маркером положення корпусу підшипника відносно корпусу насосу. Витягніть корпус підшипника та ведучу шестерню намагаючись не провернути відому шестерню.

4. Витягніть відому шестерню  та вставте її в корпус насосу замість ведучої шестерні.

5. Вставте ведучу шестерню  в корпус насосу, де була відома шестерня.

6. Вставте корпус підшипника в корпус насоса так, щоб було як на малюнку, за положенням міток.

7. Після очищення всіх поверхонь насоса, встановіть монтажний фланець перевернувши його на 180 градусів відносно первинної позиції. Закрутіть болти зусиллям 70+5 Н·м для чавунного корпусу, 45+5 Н·м для алюмінієвого*( згідно з технічної документації на дану модель насоса зусилля може відрізнятися). Переконайтеся що вал насоса обертається вільно, без підклинювання.

Встановлення шестеренного насосу в гідросистемі

Всмоктувальна лінія насоса повинна бути по можливості найкоротшою та з найменшою кількістю згинів. Для звичайного виконання насосу існує обмеження по кутовим навантаженням на вал, тому при приєднанні насоса до приводу через кутову передачу(ремінну, ланцюгову тощо) встановлюється окрема або додаткова до комплектації насоса підшипникова опора.

Рекомендована в'язкість робочої рідини в діапазоні від 12 до 100 мм2/с. Максимальна в'язкість робочої рідини при холодному пуску 750-1000мм2/с. Робоча рідина- гідравлічне мінеральне масло при стандартному виконанні ущільнень з нітрилового каучуку (NBR). Для інших робочих рідин або для роботи насоса в умовах  підвищених температур можливі додаткові варіанти.

Надійну безперебійну роботу насоса забезпечить рівень чистоти робочої рідини, який повинен відповідати вимогам ISO 4406  18/15. Перед першим запуском корпус насоса потрібно заповнити робочою рідиною. Бажано щоб насос в перші декілька хвилин роботи попрацював в режимі циркуляції робочої рідини, або з мінімальним тиском, для забезпечення кінцевого притирання робочих поверхонь. При налаштуванні робочого тиску слід мати на увазі максимальні характеристики тиску для даного насоса, які бувають різні в залежності від типу насосу, виробника, робочого об'єму.

Для вибору насосу слід розрахувати також необхідну витрату робочої рідини, споживану потужність для вибору приводу, а також підібрати монтажні елементи насоса, такі як тип фланця, валу та приєднувальні фітинги.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner