Кошик
78 відгуків
ВИ Є ВИРОБНИКОМ ОБЛАДНАННЯ АБО ТЕХНІКИ З ГІДРАВЛІКОЮ? НАТИСКАЙТЕ СЮДИ
+380 (97) 066-99-56
+380 (66) 066-99-56
Івано-Франківська область, Україна
ГІДРО-ГІД - Знаємо детально про кожну деталь
Залишити відгук

Чому гріється гідравлічний насос?

Чому гріється гідравлічний насос?

Причини, ознаки та поради усунення перегрівання гідравлічного насосу

Гідравлічні насоси - це невід'ємна частина багатьох систем, що використовуються в промисловості, сільському господарстві, будівництві та інших сферах. Їх безперебійна робота залежить від правильного технічного обслуговування та експлуатації. Вони, як і будь-які механічні пристрої, під час роботи генерують тепло, що призводить до однієї з найпоширеніших проблем - перегріву, з якою стикаються користувачі гідравлічних систем, незалежно від типу насоса, причини перегріву можуть бути різні. Чому це відбувається, від чого залежить і як цьому запобігти?

 

Причини перегрівання гідравлічного насосу

Перегрів гідравлічного насоса - це не просто неприємність, а й серйозна проблема, що може призвести до його повної поломки насоса,  зниження продуктивності та найгірше - зупинки всієї гідравлічної системи. Тож для запобігання цьому, потрібно знати причини перегрівання:

 • Кавітація, що призводить до пошкодження та нагрівання деталей пристрою;
 • Насос підібраний неправильно і має занадто високу продуктивність та тиск у гідросистемі є надмірним;
 • Не якісне розвантаження насоса під час пауз технологічного циклу;
 • Забитий сітчастий фільтр перед ним;
 • Недостатній рівень рідини;
 • Забруднення рідини;
 • Робоча рідина з підвищеними показниками в’язкості, щільності та температури;
 • Недотримання правил монтажу. Невідповідність валів насоса та електродвигуна. Наявність великої кільксоті місцевих опорів та втрат тиску за довжиною в гідроапаратурі та трубопроводах;
 • Робота в умовах високої температури навколишнього середовища;
 • Несправність терморегулюючої апаратури;
 • Перекритий повністю або частково кульовий кран перед насосом;
 • Знос ущільнень та елементів конструкції насоса, розгерметизація.

Своєчасне виявлення причин перегрівання гідронасосу є вкрай важливим. Для цього важливо знати і пам’ятати ознаки перегрівання та розуміти як їх розпізнати, щоб заздалегідь провести технічне обслуговування.

 

Ознаки перегрівання насосу та їх розпізнавання

Ознаки перегрівання насосу - джерело виявлення проблеми. Основними причинами є: підвищений шум та зниження продуктивності. 

Загалом, температуру насоса можна виміряти за допомогою термометра або датчика. Але в кожного насоса є своя температура перегрівання, а точніше “Робоча температура” - перевищення її й означає перегрів насоса. Вона вказує оптимальну температуру для його роботи, і дізнатися її можна в технічних характеристиках/описі самого насосу. Також однією з ознак може бути зміна кольору масла. Воно може потемніти або стати мутним. Якщо ж колір змінився, негайно замініть масло згідно з рекомендаціями виробника.

 

Запобігання перегріванню гідравлічного насосу

Запобігти перегріванню можна ще до його придбання - підібравши насос, який відповідає потребам Вашої системи. Занадто потужний насос буде працювати з надлишковим тиском, що призведе до перегріву. Перегрів насоса може відбутися не лише через його внутрішні процеси, а й через його використання в середовищах високих температур.

 

Технічне обслуговування та ремонт

Замінюйте гідравлічну рідину за типом та в'язкістю згідно з рекомендаціями виробника. При його роботі не повинно бути сторонніх шумів, вібрації, якщо ж таке є, це може бути привід провести технічне обслуговування, а ще краще проводити технічне обслуговування регулярно - це забезпечить його довговічність.

 

Практичні поради для користувачів

Для довговічності насоса рекомендується: слідкувати за показниками датчиків, щоб він не перегрівався, та слідкування за чистотою рідини та її рівнем (перед запуском насоса краще перевірити рівень масла, якщо він низький то долити). Також краще не використовувати його в середовищах високих та низьких температур - це призведе до його пришвидшеного зношення. У характеристиках/описі самого насоса повинна бути вказана його робоча температура, наприклад “-20/+50 °С”.

 

Висновки:

Головне правильно підібрати насос, який відповідає потребам вашої системи, слідкувати за станом (шум та зниження продуктивності) та перевіряти робочу рідину і за необхідності замінити її. Дотримуючись цих простих правил, ви можете запобігти перегріванню гідравлічного насоса та забезпечити його безперебійну роботу.

Пам'ятайте, що своєчасне технічне обслуговування та ремонт насоса збільшить термін його експлуатації.

 

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner